יום חמישי, 5 ביולי 2018

טיפול בהצפות - מדריך


יכול להיות שביום בהיר אחד לפתע תגלו שהמרתף שלכם מוצף. יכול להיות שלרגע תכחישו או לא תאמינו אך מהר מאוד כדאי שתתעשתו על עצמכם ותתחילו לטפל בבעיה. כיצד מטפלים במקרה עגום שכזה? האם אפשר לטפל בבעיה לבד? האם אפשר למנוע את הבעיה מראש? הנה מדריך מלא שיסביר לכם את הכל לפרטי פרטים.

ממה נגרמת ההצפה?
השלב הראשון בדרך להתמודדות עם ההצפה היא להבין ממה בדיוק ההצפה קרתה. זה לא רק יכול לעזור לכם למנוע את ההצפה הבאה ולהפיק לקחים, הנתון הזה גם יעזור לכם להתמודד עם ההצפה העכשווית שמאיימת לפגוע ברהיטים שלכם, במבנה עצמו וכמובן באיכות חייכם באופן כללי עם זיהומים, עובש על הקירות ועוד שלל פגיעות. ההצפה יכולה להיגרם מחדירת מי גשמים בגלל ניקוז לקוי, יכול להיות שהיא נגרמה בגלל פיצוץ בצינור ואולי דווקא בגלל סתימה שגרמה למים לעלות על גדותיהם. צוות שאיבות מקצועי בכל מקרה יאבחן תחילה ממה נגרמה הסתימה ויספר לכם על כך.

מיהו צוות שאיבות מקצועי והאם הוא הכרחי?
טיפול בהצפות יכול להתבצע באופן עצמאי אך שימו לב שלא בכל מצב. אם מדובר בהצפה יחסית קטנה ויש לכם את הכלים להתמודד איתה לבדכם, כמו למשל הימצאות של משאבות מים מוכנות לפעולה, סביר להניח שיהיה סיכוי טוב שתוכלו להימנע מקריאה לחברה מקצועית. עם זאת, כשמדובר על הצפות גדולות מאוד או כאלו שנגרמו בגלל פיצוץ בצנרת או מסתימה בביוב, אתם חייבים להיעזר בצוות מקצועי. אינסטלטור לא יעזור לכם במצב זה, מי שיעזור לכם הוא צוות ביובית מנוסה שיכול לשאוב את המים ולפתוח כל סתימה בכמה דקות ספורות, בזכות הציוד והידע שיש לו.

כל השלבים לטיפול בהצפות באופן מקצועי
·         השלב הראשון אחרי שצוות הביובית בירר מדוע ההצפה מתרחשת, הוא כמובן לשאוב את המים. שאיבת המים יכולה להתבצע על ידי ביובית גדולה או ביובית נמוכה אך גם על ידי משאבות טבולות בעלות הספק גבוה. אם הביובית היא זו שמבצעת את השאיבה מדובר על שאיבה מהירה יותר שכן לביובית יש יכולות שאיבה מתקדמות וחזקות בהרבה, כולל צינור שיכול להגיע כמעט לכל מקום.

·         אם מדובר בסתימה שגרמה להצפה יש צורך לשאוב גם אותה. הביובית יכולה לשאוב את הסתימה כולל שאיבת בוצה ומוצקים, וזאת הודות לצינור הארוך שלה שיכול להגיע גם למעמקי הביוב וכמובן הקוטר שלו שמספיק למעבר של אלמנטים כאלו. כמו כן, לחץ היניקה של הביובית מספיק כדי לשאוב פסולת ביתית או כל גורם אחר שחסם את הצינור.


·         אחרי שהמים נשאבו והבעיה לכאורה נפתרה, עדיין נשאר נזק רב שנגרם בגלל ההצפה. כל צוות טיפול בהצפות חייב לסייע ללקוח גם בעניינים אלו כאשר עליו לייבש ולחטא את האזור כולו. הנזק שההצפות יכולות לגרום כביר, וככל שהטיפול בנזקים הללו יתאחר הנזק יהיה גדול יותר.

איך משקמים מקום אחרי הצפה?
הנזק שהמים יצרו במקום יכול להיות כבד מאוד ורב גוני. המים יכולים בראש ובראשונה לפגוע ברהיטים ובמוצרי חשמל ואלקטרוניקה שהיו במקום ולכן יש צורך להוציא אותם כמה שיותר מהר ולייבש אותם. הקירות במבנה יחד עם רצפתו יכולים לספוג מים רבים חרף חומרי איטום שנמרחו עליהם, כאשר יש צורך לייבש את הקירות היטב בתהליך שיכול לקחת זמן מה, לעתים אפילו כמה ימים. יחד עם זאת,  העובש הרב שנוצר דורש קילוף וניקוי יסודי וחיטוי מחשש להתרבות חיידקים בשל תנאי הלחות. הטיפול בהצפות אמנם אינו פשוט ואינו קצר אך הוא יחזיר את המקום לקדמותו.המאמר באדיבות - איתן שאיבות

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה