יום שלישי, 5 ביוני 2018

כמה חשוב מקצוען בשאיבת ביוב?


כמה חשוב מקצוען בשאיבת ביוב
לרבים מאיתנו נדמה כי שאיבת ביוב היא פעולה די פשוטה ובסך הכול יש לדעת להפעיל את הביובית, והיא זו שמבצעת את כל העבודה. עם זאת, מדובר בפעולה שדורשת עבודה מקצועית אנושית ולא רק מכנית, ועל כך נרחיב במאמר הבא.

שאיבת ביוב דורשת כוח אנושי
שאיבות ביוב הן מהפעולות המוכרות ביותר של הביובית ובוודאי יצא לכם לראות אותה בפעולה לפחות מספר פעמים. הביוב יכול לעבוד שנים רבות ללא כל פגע אך ביום מן הימים תחיל הצפה מעצבנת שתיווצר בגלל צינור מסוים שנסתם, ולא תהיה לכם ברירה אחרת מאשר קריאה לצוות ביובית. יכול להיות שהבחירה בצוות הביובית תתגלה כטעות אם אתם שמים לב שהבעיה לא נפתרת וכבר חלפה יותר משעה. לא כל צוות ביובית יטפל בבעיה במהירות ובמיומנות וזה מראה עד כמה חשובה המקצועיות האנושית.

כיצד מקצועיות הצוות מגיע לידי ביטוי?
·         כדי לפתוח את הסתימה על ידי שאיבת ביוב יש צורך תחילה למצוא אותה. מציאת הסתימה היא לא משימה פשוטה בכלל והיא דורשת מצד אחד דיוק מירבי ומצד שני מהירות מירבית, מה שיכול להיות בעייתי לצוות חסר ניסיון שאינו מקצועי. יש להשתמש בכל מיני אמצעים, לעתים במצלמות מתקדמות ולעתים באלימינציה של אזורי הסתימה, דבר שלא כל אחד יוכל לעשות ובטח לא כשיש הצפה ומסביבה הרבה דיירים מודאגים.

·         גם אחרי שנמצאה הסתימה יש צורך להגיע אליה. לעתים הסתימה תהיה במקום שקל מאוד להגיע אליו ולעתים היא תהיה עמוקה מאוד. בכל מקרה ההגעה אליה היא הדרך היחידה לפתרון, כיוון ששאיבת ביוב בלי שהצינור הגיע לאזור שקרוב אליה תהיה לא יעילה בעליל. גם לכך דרושה טכניקה ומיומנות ולא כל צוות ביובית יבצע זאת באותה הקלות.

·         גם אחרי שצוות הביובית הגיעה אל הסתימה, האם באמת הוא יוכל לשאוב אותה? לצד משקעים שדי פשוט לשאוב, יש משקעים די עיקשים שקשה מאוד לשאוב אותם דרך צינור הביובית. זה דורש יחס נכון והפעלת כוח במדיה הנכונה, ושימוש בציוד המתקדם של הביובית אינו הגורם היחידי לפתרון. זו הסיבה שלפני שאתם מזמינים צוות ביובית, בצעו סקר שוק ותבינו למי אתם קוראים.
במאמר באדיבות - www.eitanshivot.co.il

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה