יום שלישי, 27 בדצמבר 2016

החיים בדרום ללא ביובית בבאר שבע


לביובית השפעה משמעותית על צורת החיים המוכרת לנו כיום היות והיא חלק חשוב מהפעלת מערכת ביוב מודרנית בצורה יעילה. במאמר זה נסקור את ההשפעות של חוסר בביובית בבאר שבע על אזור הדרום.

לביוב מודרני איכותי השפעה משמעותית על החיים בכל רחבי הארץ


הביוב בו אנו עושים שימוש כיום במדינה מאפשר לנו לחיות חיים נעימים יותר, והוא משפיע על איכות חיינו בתחומים רבים- תברואה, נוחות, קדמה ועוד. בכדי לשמור על ביוב תקין לאורך זמן, יש לעשות שימוש בביובית- משאית השואבת בלחץ גבוה שפכים ומאפשרת טיפול יעיל בבעיות ביוב שונות, ולחוסר שלה באזורים שונים בארץ השפעות הרסניות.

אז איך היו נראים החיים בדרום ללא ביובית בבאר שבע?


·         הוצאת הביוב מכלל שימוש: ביוב מודרני מתמודד עם פעילות רבה מסוגים שונים במשך שנים. בעוד שרוב הזמן הביוב פועל כראוי, הרי שלאט לאט מתחילים להצטבר בו חומרים מזיקים אשר מונעים את זרימתו התקינה ועלולים להוציא אותו מכלל שימוש במידה והם לא יוסרו- פסולת אנושית, טיטולים, מגבונים, שורשי צמחים ועוד. כלל המטרדים הללו מוסרים באמצעות ביובית, ובלעדיה הם יהרסו את הביוב לחלוטין.
·         התפתחות מחלות: כאשר פינוי הפסולת אינו מתבצע כראוי, קל ביותר למזהמים שונים להתפתח, היות ופסולת אנושית משמשת עבורם ככר פורה ביותר. בצורה כזו, למחלות קל יותר לעבור מאדם לאדם, ובתנאים סניטריים ירודים ישנה נטייה להתפרצות מגפות.
·         עזיבת ערים: שאיבת בורות ספיגה או בורות שומן וכן טיפול שוטף במערכת הביוב בעזרת ביובית בבאר שבע הינן פעולות קריטיות לשמירה על הסביבה. כאשר פעולות אלו נפסקות, מתחילה הצטברות של פסולת רבה אשר אינה מאפשרת המשך מגורים באזור, כך שאו שיש לדלל את האוכלוסייה בערים שונות או שיש לעזוב את הערים לחלוטין כל תקופה קצרה.

ניתן לראות כי ישנה השפעה רבה לשימוש בביובית על החיים בדרום הארץ


שירותי הביוב בדרום מאפשרים יישוב של אזורים קשים למגורים, כאשר הביובית הינה אחד מהכלים החשובים ביותר בשמירה על ביוב תקין, ולכן השפעתה על אורח החיים באזור זה של הארץ רבה, וקשה מאוד לחיות שם בלעדיה.
ביובית בבאר שבע

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה